Nový web IPA - sekce ČR

Dnešního dne tj. 30.8.2010 byl spuštěn nový web International Police Association – sekce České republiky. Předchozí podoba webu fungovala od 17. ledna 2010 a navštívilo ji do dnešního dne cca 4.000 návštěvníků.

Nový web běží pod redakčním systémem WordPress, jenž má zajistit snadnější úpravu a správu celého webu.

Web je optimalizován pro prohlížeče dodržující webové standardy, jakožto admin tohoto webu Vám proto doporučuji raději používat aktualizované opensource prohlížeče Mozillu Firefox nebo Google Chrome případně prohlížeče Opera či Safari.

Pokud jen trošku můžete, tak nepoužívejte prohlížeče Internet Explorer (6, 7, 8), neboť prohlížeče od společnosti Microsoft nezobrazují všechny části tohoto webu zcela korektně. Upravovat tyto stránky pro prohlížeč Internet Explorer, je pro mě, jakožto pro člověka používající Mandriva Linux, zcela nemožné.

Nové funkce na webu

RSS kanály

V pravé horní části webu vidíte dvě ikony s popisem RSS a Komentáře. S jejich pomocí si můžete přidat RSS kanály, díky čemuž budete upozorněni na nejnovější články, příspěvky a komentáře na webu IPA – CZECH SECTION.

Překladač Google

Hned pod RSS kanály je umístěn doplněk sloužící k překladu aktuálně zobrazených stránek do cizích jazyků, uvedený doplněk využívá Google překladač, což je bezplatná online překladatelská služba společnosti Google pro okamžitý překlad textů a  webových stránek. Uvedenou funkci spíše ocení zahraniční návštěvníci.

Funkce Hledej …

Nad RSS kanály je umístěno vyhledávací políčko prohledávající veškerý obsah článků na našem webu IPA. Vyzkoušejte a sami uvidíte.

Připravované události

V boční informační liště můžete vidět přehled připravovaných akcí organizace IPA chronologicky seřazených za sebou. Pokud si nějakou konkrétní událost vyberete, po kliknutí na danou událost se dostanete na její podrobnější popis, kde mimo jiné uvidíte na připojené mapě i místo konání společenské či sportovní akce.

Seznam veškerých událostí chystaných organizací IPA pro své členy získáte po kliknutí  na položku Sportovní a jiné akce v navigační liště umístěné v horní části stránky, případně v boční navigační liště přes položku Zobrazit všechny události.

Zobrazí se Vám chronologický seznam událostí, který můžete za pomoci tlačítka Kalendář přepnout do podoby přehledného kalendáře. Stránka s kalendářem se však ne zcela korektně zobrazuje v prohlížečích Internet Explorer.

Anketa

V pravé informační liště mám v plánu  umisťovat každé 1-2 měsíce nové anketní otázky pro získání zpětné vazby od návštěvníků stránek, pokud budete mít nějaké konkrétní nápady na otázky, tak mi je můžete zaslat na e-mail admin@ipacz.cz.

Anketa byla dočasně odstraněna, způsobovala nekorektní zobrazování hlavní stránky v IE8. Do konce týdne by měla být nahrazena novým pluginem, který by tyto problémy neměl způsobovat.

Plugin na anketu, který by neměl problémy s dalšími pluginy použitými na zdejších stránkách se mě nepodařilo najít, anketa zde prozatím bohužel nebude.

Štítky

V boční liště najdete oblast označenou jako štítky. Slouží k jednoduchému vyhledávání článků podobného zaměření na webu IPA. U většiny vložených článků je vložen jeden či více štítků, které jej charakterizují. Pokud se nějaká událost koná např. v Polsku, tak jí je přidán štítek Polsko, pokud se jedná o sportovní událost, tak jí je přidán štítek sport. Velikost jednotlivých štítků se odvíjí od jejich četnosti v článcích na webu. Pokud kliknete na jakýkoliv z uvedených štítků, tak se Vám zobrazí všechny články, které jsou s těmito štítky označeny.

Nejnovější příspěvky a nejnovější komentáře

Do boční informační lišty jsou umístěny výše popsané rubriky. Bližší komentář je myslím úplně zbytečný.

Nové informační okno na titulní stránce

Na titulní stránce je umístěno informační okno, které by mělo sloužit k zvýraznění článků či připravovaných akcí. Uvedené informační okno se však nezobrazuje správně ve starších verzích internetových prohlížečů, starší verze nejsou podporovány. Pro správné zobrazení budete potřebovat prohlížeč Mozilla Firefox 3.5+, Internet Explorer 7+, Safari 3+, Chrome 2+ nebo Opera 10.5+. Upgradujte prosím, děláte to i pro svou vlastní bezpečnost.

Komentáře

U většiny článků máte možnost komentovat obsah daného příspěvku, u událostí se můžete domlouvat s ostatními na tom, zda-li se na vybranou akci vydáte atd. Kreativitě se v tomto meze nekladou.
Pokud budete mít nějaké dotazy ohledně fungování nového webu, tak se na to můžete zeptat rovnou pod tímto článkem.

Poděkování

Závěrem bych chtěl tímto poděkovat členům z předsednictva Internatinal Police Association – sekce České republiky, kteří umožnili a zajistili přechod na novější verzi hostingu, díky čemuž jsem mohl web IPA spustit v této nové podobě.

Servo per Amikeco admin Aleš Černý

Nelze přidávat komentáře.