Arthur Troop – zakladatel International Police Association

Zakladatelem IPA byl policejní seržant Arthur Troop z Lincolnshire v Anglii, který chtěl vytvářet přátelská spojení a podporovat spolupráci mezi policisty po celém světě.

Arthur Troop se narodil 15. prosince 1914, v Lincolnu v Anglii, kde strávil své dětství a chodil do školy. Původně začal pracovat jako mechanik, ale rychle zjistil, že jej zajímají jiné věci. Studoval na Ruskin College v Oxfordu obor ekonomie a sociální vědy. Během této doby studoval také 3 roky ruské dějiny. V roce 1934 získal stipendium, díky čemuž navštívil Moskvu a Leningrad. Poté následovalo dvouleté studium zemědělství na Avoncroft Agriculture College ve Vale of Evesham ve Worcestershiru.

Arthur Troop vstoupil 19. června 1936 do řad Lincolnshirské policie, kde působil v různých odděleních specializujících se na dopravu. Krátce po 2. světové válce si dal nelehký úkol a to sice založit organizaci podporující přátelství mezi policisty po celém světě.Vycházel z toho, že lidé pokud spolu častěji mluví, tak spolu méně bojují a také věřil v pozitivní vlastnosti přátelství. V té době byl považován za podivína a ze strany policejního prezidenta a ministerstva vnitra neměl žádnou podporu.

IPA byla založená dne 1. ledna 1950 pod mottem v esperantu „Servo per Amikeco“ (Služba přátelstvím) a Arthur Troop se stal prvním generálním sekretářem Britské sekce. Současně, s pomocí prvních průkopníků, neúnavně pracoval na zakládání dalších národních sekcí. V roce 1955 se stal, na prvním mezinárodním zasedání výkonného výboru v Paříži, prvním mezinárodním generálním tajemníkem a tuto funkci zastával až do roku 1966, kdy ji přestal vykonávat z osobních důvodů.

Díky úspěchům, jenž Arthur Troop získal při vytváření největší policejní organizace, došlo postupně ke změně názorů u úřadů, které předtím International Police Association odmítaly.
U příležitosti narozenin britské královny získal Arthur Troop v roce 1965 medaili britského impéria za jeho práci při zakládání IPA. Později získal řadu dalších vysokých ocenění v zahraničí.

Arthur Troop zemřel ve spánku 30. listopadu 2000 po dlouhotrvající nemoci. Arthur Troop byl obyčejný britský policista, jenž byl veden mimořádným snem, který se mu podařilo proměnit ve skutečnost.

Napsat komentář